اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

قتل یک کولبر با شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی در مرز سلماس

شامگاه یکشنبه ۱۶ آذر ماه ۹۹، سازمان حقوق بشری کردستان،  قتل یک کولبر با شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی در مرز سلماس را گزارش کرد.

براساس این گزارش کولبری که جان خود را از دست داد، فرزاد سعدوزاده،۴۱ ساله و پدر دو فرزند می‌باشد.

فرزاد سعدوزاده، از اهالی روستای کوزه‌رش سلماس بود که حین کولبری در مرزهای این شهرستان با ترکیه، با شلیک بدون اخطار توسط نیروهای مرزبانی به قتل رسید.

بنا به گفته یک منبع مطلع‌، نیروهای مستقر در پاسگاه مرزی روستای کوزه‌رش سلماس، از فاصله نزدیک و بدون هیچ‌گونه اخطاری، به سوی شماری از کولبران که در حال حمل بار سیگار به ترکیه بودند، شلیک کردند که در این تیراندازی فرزاد سعدوزاده به قتل می‌رسد.

به گزارش منابع خبری در سلماس، جسد این کولبر به بیمارستان سلماس منتقل گردیده و تاکنون به خانواده‌اش تحویل داده نشده است.

به گزارش شبکه حقوق‌بشر کردستان، طی آبان ماه ۹۹، دست‌کم ۶ کولبر به نام‌های مسلم خدری، چاووش کره‌سنی، کمال علم‌هولی، حسن دلایی‌میلان، وسیم فردین‌زاده و حاکان محمدزاده با تیراندازی مستقیم نیروهای مرزبانی در مناطق مرزی ارومیه، خوی، سردشت و چالدران در استان آذربایجان غربی کشته و ۷ کولبر و کاسبکار کرد نیز با شلیک نیروهای مرزبانی مجروح شده‌اند.

سازمان حقوق بشری هه‌نگاو پیش از این گزارش کرده بود که در فاصله ۱۰ آبان ماه تا ۱۰ آذر ماه ۹۹، دست‌کم ۲۰ کولبر و کاسبکار در مرزهای کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه کشته و زخمی شده‌اند که ۸۰ درصد آن بر اثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی و مرزبانی حکومت ایران صورت گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »