اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

جان باختن ۷ تن در سیلاب های دشتستان و هرمزگان

باران‌های شدید، سیل و آبگرفتگی در جنوب و جنوب غرب کشور که از شنبه شب ۱۵ آذر ماه ۹۹ شروع شد تاکنون منجر به جان باختن ۷ تن در اثر سیلاب های دشتستان و هرمزگان شده است.

روز یکشنبه ۱۶ آذر ماه ۹۹، بارش شدید باران در نقاط مختلف استان بوشهر موجب آبگرفتگی و انسداد مسیرها و محورهای مواصلاتی شد و متاسفانه در دشتستان با بیشترین میزان بارش دو شهروند جان خود را از دست دادند.

یکی از شهروندانی که جان خود را از دست داد، خانم جوان ۳۵ ساله‌ای بود که بر اثر سقوط در یکی از دره‌های فصلی برازجان غرق و جسد وی پس از چند ساعت پیدا شد.

شهروند دیگر نیز خانم ۳۴ ساله از عشایر و دامدار واقع در روستای سوک از توابع بخش ارم شهرستان دشتستان بود که به دلیل ریزش کوه و گیر افتادن در زیر آوار جان خود را از دست داد.

علاوه بر این در برخی از شهرهای دشتستان مانند آبپخش، شبانکاره، وحدتیه و سعدآباد نیز حجم بارش و سرازیر شدن آب باران باعث آبگرفتگی منازل و بروز مشکلاتی شد و در معابر شهری نیز بارش شدید موجب گرفتار شدن خودروها و زیر آب رفتن کوچه‌ها و خیابان‌ها گردید.

باراش شدید باران، آبگرفتگی و سیل وسیعی را در شهرستان‌های مختلف استان بوشهر ایجاد کرده و برخی راه‌های ارتباطی را بسته است.

میزان بارندگی که از شنبه‌شب شروع و روز یکشنبه ۱۶ آذر ماه نیز در استان بوشهر ادامه داشت، طی چند ساعت در شهرستان‌های دیلم، گناوه و دشتستان و روستاهای این شهرستان‌ها نزدیک به ۱۰۰ میلی‌متر رسید.

منازل بسیاری در شهرستان‌ها و روستاهای استان بوشهر در سیلاب های دشتستان و هرمزگان دچار آبگرفتگی شدند و متاسفانه به دلیل سوءمدیریت و ناکارآمدی مسئولان حکومتی، هنوز میزان خسارت‌های سیل در استان بوشهر مشخص نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »