اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

سرتیتر وقایع اجتماعی و کارگری در 24ساعت گذشته

مهندسان ساختمان در اعتراض به نابسامانی و دلالی در تعرفه طراحی نقشه کشی در مقابل ساختمان مرکزی سازماننظام مهندسی ساختمان تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

جمعی از کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد  واحد ماهشهر در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق آبان و عدمدریافت افزایشات‌ مزدی سالیانه مقابل ساختمان مرکزی این واحد تجمع اعتراضی برگزار کردند

محمد یوسفی، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی: مرغ‌های منجمدی که توسط فروشگاه‌ها توزیع می‌شود تازهنیست و متعلق به هشت ماه گذشته است.

در پی فراخوان یک تشکل دانشجویی به برگزاری برنامه زنده اینستاگرامی، سپهر صمدی راد دبیر این انجمن تهدید شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گلستان گفت: “۶۴۱ نفر از مجموع هزار و ۸۸۵ دانش آموز با نیازهای ویژه ایناستان که شامل ۳۴ درصد کل دانش آموزان می شوند، به شبکه شاد دسترسی ندارند“.

شماری از مالباختگان سامانه نیما با تجمع در مقابل ساختمان بانک مرکزی خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

تجمع کارکنان ذوب آهن اصفهان در اعتراض به  کم بودن دستمزد و تورم بیش از حد و بی کفایتی مسولین در حلمشکلات معیشتی این کارکنان

گروهی از جوانان حامی محیط‌زیست در مریوان، در محل بلوط‌های قطع‌شده‌ی زاگرس، بذر بلوط کاشتند و با شعار یکانسان = یک درخت، اعتراضِ خود را به قطع درختانْ توسط نابودگرانِ زاگرس، به شیوه‌ای هنرمندانه نشان دادند.

روز دانشجو به تاریخ ۱۶ آذر، در حالی از راه می‌رسد که همچنان تعدادی از دانشجویان به دلیل فعالیت‌های صنفی یاابراز عقیده در زندان به سر می‌برند و یا با احکام قضایی ناعادلانه مواجه شده‌اند.

به دنبال اعتراض  گسترده ی مردم در اعتراض به فساد و ناکارآمدی شهرداری و دیگر نهادهای حکومتی، امروز استاندارخوزستان برای فرونشاندن اعتراضات فزاینده ی مردم،  محمد عبیاوی، شهردار فاسد سربندر، را از کار تعلیق کرد.

کارگران شهرداری صیدون باغملک، دست‌کم هشت ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند. این کارگران روز گذشته مقابلساختمان شهرداری تجمع کردند.

عضو هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی، گفت: «پس از شیوع ویروس کرونا، برخلافوعده‌هایی که از سوی دولت داده شد، نه تنها از قشر ضعیف کارگران ساختمانی حمایت نشده است؛ بلکه هر از چندگاهیبا صدور بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ضدحمایتی، ضربه‌های مهلکی بر پیکره جامعه کارگران ساختمانی وارد شدهاست

کارگران پیمانکاری پروژه بهسازی و اصلاح خطوط ریلی سریز به کرمان از اوضاع و احوال شغلی خود رضایت ندارند.

این کارگران می‌گویند: دستمزد به صورت حداقلی آن هم با دوتا سه ماه تاخیر پرداخت می‌شود و این مساله، وضع معاشخانواده‌های ما را دشوار کرده‌است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »