رژیم ددمنش جمهوری اسلامی، مصطفی صالحی یکی ازمعترضان دی۹۶ راعدام کرد

همزمان با گسترش اعتصابات کارگری و اعتراضات عمومی نسبت به وضعیت وخمات بار کنونی  رژیم برغم اعتراضات گسترده علیه احکام اعدام  ، مصطفی صالحی را به قتلگاه برد واورا که یکی از هزاران دستگیرشده خیزش دیماه۹۶ بود به جوخه اعدام سپرد.

آقای صالحی دربیدادگاه رژیم به قتل یکی ازاعضای سپاه متهم شده بود. اما در جریان محاکمه اتهام قتل سجاد شاه‌سنایی از اعضای سپاه را رد کرده بود. مصطفی صالحی در زندان دستگرد اصفهان محبوس بود

حکم او در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان اصفهان صادر و دیوان عالی کشور تایید شده بود.

روز گذشته گزارش‌هایی از انتقال مصطفی صالحی به یک سلول انفرادی برای اجرای حکم اعدام در ایران منتشر شده بود. مصطفی صالحی از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در شهرک کهریزسنگ از توابع نجف آباد اصفهان بود.

خبرگزاری حقوق بشری هرانا روز گذشته به نقل از یکی از نزدیکان این زندانی نوشته بود که آنها در ۲۴ ساعت اخیر خبری از او نداشتند و این موضوع باعث نگرانی خانواده شده بود.

نگرانی از اعدام دیگر معترضان دیماه ۹۶

خبر اعدام مصطفی صالحی در حالی منتشر می‌شود که اخیرا در رویدادی بی‌سابقه، در شبکه‌های اجتماعی هزاران نفر از سراسر جهان، میلیون‌ها بار با استفاده از هشتگ “اعدام نکنید” خواستار توقف حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی شده بودند.

این احکام به طور موقت متوقف شد اما همزمان اعلام شد حکم اعدام پنج نفر دیگر در ارتباط با اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در اصفهان تایید شده است.

چند روز پیش فعالان حقوق بشر درباره وضعیت پنج زندانی محکوم به اعدام در زندان اصفهان و احتمال “اعدام مخفیانه” آنها ابراز نگرانی کرده‌ بودند. همچنین سازمان حقوق بشر ایران اعلام کرد خانواده این زندانیان تهدید شده‌اند.

این پنج نفر به نام‌های مهدی صالحی قلعه شاهرخی، محمد بسطامی، عباس محمدی، مجید نظری کندری و هادی کیانی به گفته سازمان‌های حقوق بشری در ارتباط با اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ بازداشت و هر کدام به جرم محاربه و قیام مسلحانه علیه حکومت به دو بار اعدام محکوم شده‌اند. متهمان دست‌کم یک سال و گاه تا دو سال بعد از وقایع دی ماه بازداشت شده‌اند. رژیم به عبث میک.شد با ایجاد جو رعب ووحشت ازگسترش دامنه اعتراضات عمومی و بویژه اعتصابات گسترده کگارگری جلوگیری کند.اما این خون های ریخته شده درراه آزادی وبرابری  به خشم وکینه توده های کارگر و زحمتکش دامن زده و دیر یا زود  با اعتصابی عمومی و قیامی مسلحانه آنرا به گورخواهند سپرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
Translate »