اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

نگرانی شدید از احتمال اعدام مخفیانه ۵ معترض دیماه۹۶ و فراخوان به اقدام فوری

 

 

با قطع تماس پنج معترض دی۹۶ محبوس در زندان مرکزی اصفهان که از سوی بیدادگاه رژیم به اعدام محکوم شده‌اند وافزایش نگرانی خانواده‌ها‌ی این معترضان، سازمان حقوق بشر ایران نسبت به احتمال «اجرای مخفیانه حکم اعدام» اینپنج معترض هشدار داد.

بنا به اخبار منتشر شده از ۵معترض بازداشت شده در دیماه۹۶، احتمال اعدام مخفیانه این ۵ نفر وجود دارد و خانواده های آنهادر نگرانی شدید از این وضعیت هستند.

چهارشنبه ۸مرداد۹۹، «خبرهای رسیده از نزدیکان پنج معترض دی‌ماه ۹۶، محبوس در زندان مرکزی اصفهان، حکایت ازقطع تماس این افراد با خانواده‌هایشان دارد. از سوی دیگر، امنیتی‌شدن فضای شهر نیکبخت اصفهان (محل زندگی اینپنج زندانی) و اظهارات برخی مسئولان در گفت‌وگو با خانواده آنان، سبب نگرانی شدید از اجرای مخفیانه حکم ایشان شدهاست».

در این گزارش همچنین آمده است: «ارتباط مهدی صالحی قلعه شاهرخی، محمد بسطامی، مجید نظری کندری، هادیکیانی و عباس محمدی با خانواده‌هایشان قطع شده و برخی مسئولان حرف‌هایی به خانواده‌ها زده‌اند که شائبه قریبالوقوع بودن اعدام این پنج زندانی را در طی ساعات آینده ایجاد کرده است. علاوه براین، امنیتی شدن فضای شهرنیکبخت اصفهان باعث دو چندان شدن نگرانی خانواده آنان شده است

همچنین چهارشنبه  ۸ مرداد خانواده های این زندانیان در مقابل دادگستری اصفهان تجمع کرده و خواهان آزادیعزیزانشان شدند اما این تجمع توسط نیروهای امنیتی به شدت سرکوب شد.

منبع خبر سایت ایران کارگر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »