اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

دادگاه عالی ایالت مونیخ ده نفر از اعضای حزب مارکسیست لنینیست ترکیه را بجرم “اقدامات تروریستی”به زندان محکوم کرد.

محکومیت ٩ مرد و یک زن عضو و هوادار حزب کمونیست مارکسیست لنینیستی ترکیه در دادگاه عالی ایالتی مونیخ اعتراض‌های زیادی را برانگیخت.این ده تن از اعضای حزب کمونیست مارکسیست، لنینیست ترکیه پیش از دستگیری در سال ٢٠١۵ میلادی در آلمان، اتریش، فرانسه و سویس زندگی می کردند، و اغلب دارای گذرنامه آلمانی هستند.


یکی از این زندانیان سیاسی، مسلم الما است که 60 ساله دارد و مدت 22 سال در ترکیه زندانی و تحت شکنجه قرار داشته است. او در بخشی از سخنانش گفت که در حقیقت تروریستها همان صاحبات زرادخانه ها و سرمایه داران استثمارگر هستند که دارائی کشور و بانک ها را در اختیار دارند.
از زمان آغاز محاکمات، دادستان کل آلمان، این حزب را یک تشکیلات تروریستی معرفی و بازداشتی‌ها را به پشتیبانی مالی و عضوگیری برای این تشکیلات متهم ساخت.
ساعاتی پس از صدور احکام زندان برای این ده عضو حزب کمونیست، گوکای آک بولوت عضو حزب چپ آلمان که دارای فراکسیون پارلمانی نیز هست، صدور این حکم را سبب تشویق رجب طیب اردوغان به سرکوب شدیدتر مخالفان خود دانست و خواستار لغو آن شد.
این محاکمات همواره با تظاهرات اعتراضی هواداران حزب کمونیست ترکیه و همفکران آلمانی آن‌ها همراه بوده و برخی سیاستمداران چپ و قدیمی آلمان نیز در میان آن‌ها دیده می‌شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »