اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

کشته شدن یک معترض دیگر در ناآرامی های اقلیم کردستان عراق

تظاهرات و نارآرامی ها در شهرهای استان سلیمانیه اقلیم کردستان ادامه دارد و یک جوان بیست ساله در منطقه کفریطی ناآرامی ها جان خود را از دست داده و شمار کشته های اعتراضات به دو نفر رسید.

به گزارش کردپرس، روز دوشنبه بسیاری از شهرهای استان سلیمانیه اقلیم کرستان صحنه تظاهرات اعتراضی مردم ودرگیری های نیروهای امنیتی با معترضین بوده و این درگیری ها تلفاتی را به دنبال داشت.

رسانه های اقلیم کردستان از جمله شارپرس، خندان و ان. آر. تی گزارش دادند که تظاهرات ادامه داشته و در منطقه کفرییک جوان ۲۰ ساله بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داده است.

یک جوان معترض دیگر در منطقه چمچمال نیز در پی اصابت گلوله جان خود را از دست داد و شمار کشته های اینناآرامی ها به دو نفر رسید.

عصر روز دوشنبه تظاهرات در شهرهای سید صادق، رانیه، چمچمال،قلعه دیزه،  پیره مگرون و حاجیاوا و تقتق، برپا شده ومعترضین اقدام به آتش زدن دفاتر همه احزاب سیاسی حاکم در سید صادق کرده و پاسگاه پلیس و منزل فرماندار در سیدصادق نیز به آتش کشیده شد.

همچنین در شهرهای سلیمانیه، دربندیخان و حلبچه نیز بار دیگر تظاهرات از سر گرفته شده و معترضین در اطراف  دفاتراحزاب سیاسی تجمع کرده اند و در مقابل نیروهای امنیتی نیز در این مناطق برای جلوگیری از حمله به ساختمان هایدولتی و احزاب و ممانعت از آتش زدن آن ها مستقر شده اند.

طی روزهای گذشته در این شهرها تظاهرات اعتراضی مردم برپا شده و روز گذشته در پیره مگرون دفاتر احزاب سیاسیحاکم در اقلیم کردستان به آتش کشیده شده و در اکثر شهرها درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان روی داده و ده هامعترض دستگیر شدند و در سلیمانیه علیه تظاهرکنندگان از گاز اشک آور استفاده شد.

این تظاهرات در اعتراض به عدم پرداخت حقوق به کارمندان و حقو قبگیران اقلیم و ضعف خدمات رسانی دولت بهشهروندان و وضعیت دشوار معیشتی و اقتصادی در اقلیم، آغاز شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »