اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

چهره کریه و بد منظر جمهوری اسلامی اینبار از زیر آوارهای استان کرمانشاه بیرون زد.

ما می دانیم که زلزله یکی از بلایای طبیعی است که ممکن است در هر گوشه از جهان اتفاق بیفتد اما چرا در کشور ما علاوه بر عدم مدیریت به موقع وسریع بحران عدم اظلاع رسانی دقیق ونپذیرفتن کمک های جهانی و در کنار این دو زود مسئله امنیتی میشود؟
در بیست ویکم ایان ماه در استان کرمانشاه زلزله ای به قدرت ۷٫۲ ریشتر به وقوع پیوست
و از انجایی که نیروهای سپاه و بسیج اکثرا به عراق برای کارنوال اربعین و نمایش قدرت شیعی در منطقه اعزام شده بودند در ساعات اولیه ارتش را به منطقه اعزام نمودند و از انجایی که ارتش از امکانات زیادی برخوردار نیست بصورت نیروی انسانی وارد عمل شد و از امکانات مکانیکی مانند بیل و بولدوزر برخوردار نبود .
نیروهای هلال احمر و امبولانس ها نیز به عراق فرستاده شده بودند و به همین دلیل نیز کمبود امبولانس در منطقه برای ارسال مصدومین و مجروحینی که حالشان وخیم بود نیز کاملا مشهود بود .
از انجایی که جمهوری اسلامی بدرستی می داند هر حادثه و هر مسئله به سرعت میتواند به منشع اعتراضات توده ای تبدیل شود دومین نیرویی که به منطقه فرستاد نیروهای سیاه پوش و کلاه کاسکتی ضد شورش بود .که بعد از استقرار این نیروها و احساس امنیت بود که تعدادی از مسئولین با هلی کوپتر وارد منطقه شده و از خود برای شو سلفی گرفتند!!!
یک روحانی در تی وی شبکه سه حاضر و اعلام نمود که در چنین حوادثی مردم نباید روی کمک دولت حساب باز کنند !!!
واین در حالیست که فردای ان روز روحانی در سفر خود به کرمانشاه از دادن وام به انها که خانه هایشان ویران شده انهم به مبلغی بسیار ناچیز صحبت میکند و نمی گوید اینها که تمام هست و میست خود را از دست داده اند چگونه باید این وام را باز پرداخت نمایند.
فردای روز پس از زلزله جعفری فرمانده سپاه در تلویزیون ظاهر و میگوید همه چی خوب پیش رفته و کمک ها به مردم رسیده و نیازهای انها رفع و حتی برق نیز به انها داده شده و نهایتا تا شب کلیه چادرها نیز مستقر خواهد شد و این در حالی است که اکنون نیز که شش روز از زلزله گذشته است بسیاری از مردم از داشتن چادر و اب اشامیدنی محروم هستند و هنوز هستند روستاهایی که هیچ گونه امدادی دریافت نکرده و هنوز خود روستاییان با بیل و کلنگ در زیر اوارها به جستحوی عزیزان خود هستند .
واین در حالی است که جمهوری اسلامی کمک های امدادی بسیاری از کشورها از جمله اسپانیا را رد نموده است .!؟
حتی از رسیدن کمک های مستقیم مردمی جلو گیری نموده و انها را در جلو راه در کمپ سپاه تخلیه و سپس مقداری از ان را تحت عنوان کمک سپاه و استان قدس در بین مردم پخش و مقدار دیگر انبار می گردد و در کرمانشاه خانه ای که دو کامیون چادر و کمک های مردمی در ان تخلیه شده بود توسط مردم لو رفته و نیروی انتظامی مجبور به مداخله و تخلیه لوازم امداد مردم از ان خانه میگردد!!!
مردم ما بخوبی از زلزله های پیشین و نرسیدن کمک ها به زلزله زده ها و سپس سر در اوردن کالاها از بازار درس گرفته اند انها در زلزله بم شاهد ان بودند که حتی سگ های زنده یاب ارسالی از فرانسه در بازار فروخته شد انها کمکهای ارسالی به رودبار و زلزله اذربایجان که در بازار فروخته شد را دیده اند و به همین دلیل اعتمادی به ارگانهای دولتی ندارند. کاملا مشهود است که توده ها هیچ توهمی به دستگاه حاکمه و نیروهایش ندارد و بدرستی می دانند که کمک ها از طریق انها به دست زلزله زده ها نخواهد رسید به همین دلیل سعی بر ان نمودند که یا خود به جاده زده و کمک ها را مستقیم برسانند و یا توسط ان ژ او های معتبر این کمک ها را روانه منطقه نمایند .
از هم اکنون ان ژ او های مردمی که توانسته اند وارد منطقه بشوند باید امار کودکان بی سرپرست مانده را بدست بیاورند و پیگیر ان باشند که انها به کجا سپرده میشوند تا بعد نیز پیگیری گردند تا ما مانند کودکان بی سرپرست یم شاهد فروش انها در بازارهای کشورهای عربی خلیج نباشیم !.
در این زلزله چهره فریبکار و دروغگوی مسئولین جمهوری اسلامی بیش از گذشته برای مردم افشا گردید . و حتی اینکه مسئولین به کمک های مردمی نیز رحم نمی کنند و انها زا نیز به یغما برده تا در فرصتی دیگر در بازار به فروش برسانند نیز بیش از پیش افشا شد و مردم به واسطه این وسائل ارتباط جمعی نوین خیلی گسترده این چهره را خود افشا نمودند مثلا در کمک ها شاهد نمونه هایی اینچنینی بودیم که نامه ای به ان الصاق و از مسئولین خواسته بود بدلیل انکه کمک مزبور قسطی خریداری شده از دزدیدن ان صرف نظر نمایند و….. خود مردم در گروه های اجتماعی بیش از پیش چهره کریه سرکوبگر و دروغ پرداز مسئولین جمهوری اسلامی را از زیر اوار بیرون کشیده و در معرض دید قرار دادند.
محسن رجب زاده ۲۷٫۸٫۱۳۹۶

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »