اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

تظاهرات اعتراضی در جامائیکا در جریان دیدار زوج سلطنتی بریتانیا

«روزهایی که ما برای اشراف فرش قرمز پهن می کردیم به پایان رسیده ، سلطنت بریتانیا باید تاوان جنایات انجام شده را بپردازد.»

در جریان بازدید «شاهزاده ویلیام و دوشس کاترین کمبریج » از کینگستون در روز چهارشنبه، شهروندان جامائیکایی تظاهراتی را در خارج از کمیسیون عالی بریتانیا برگزار کردند تا از پادشاهی بریتانیا بخواهند که بخاطر جنایاتی که در حق مردم جامائیکا کرده تند عذرخواهی کند و غرامت برده‌داری مستعمره سابق خود را اعطا کند.
کلمنت دسلندز، معترض، که تی شرتی به تن داشت که در آن یک جفت مچ مشکی با غل و زنجیر نشان داده شده بود، گفت: «این یک اقدام نارضایتی از اجداد من است که خانواده سلطنتی بریتانیا بدون نگرانی یا پشیمانی به کشور ما می‌رسند.» “.
مازیکی تیمی، مدرس سابق دانشگاه هند وست، خاطرنشان کرد که درخواست غرامت دلیل جدیدی نیست زیرا جامائیکایی ها دهه هاست که به دنبال آن هستند. وی تاکید کرد: «سوال این است که آیا انگلیسی‌ها آماده مقابله با تاریخ خود هستند یا خیر».
شاهزاده ویلیام و دوشس کاترین کمبریج به عنوان بخشی از یک تور یک هفته ای به کشورهای مشترک المنافع در جشن هفتادمین سالگرد به سلطنت رسیدن ملکه الیزابت دوم از کینگستون دیدن کردند.
روز چهارشنبه، اندرو هولنس، نخست وزیر جامائیکا، این زوج را از قصد کشورش برای پایان دادن به ارتباط خود با ولیعهد بریتانیا و تبدیل شدن به یک جمهوری مطلع کرد، همانطور که باربادوس در 29 نوامبر 2021 انجام .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »