اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

ترکیه زیر چکمه های فاشیسم

“نوشین شفاهی ”

مردم ترکیه هر روز با قتل و عامها و جنایات تازه ای بیدار میشوند.

هر روز آزادی و انسانیت در ترکیه زیر چکمه های داعشِ اردوغان لگدمال و سلاخی میشود و با ایجاد این چنین  جو مرگ زا و وحشتناک و با حمام خون توده ها بویژه خلق کُرد، رژیم ارتجاعی اردوعان میخواهد انتخابات اول نوامبر را با نتیجۀ رضایتمندانه ای برگزار کند.
دولت فاشیستی اردوغان همانطور که رهبر حزب دموکراتیک خلق آنرا “حکومت مافیا” می نامد، دمار از روزگار مردم درآورده است. غیر از حمله های مستقیم پلیس، موج وسیعی از یورشها و بمب گذاریهای روزافزون علیه کردها و احزاب و نهادهای مدافع آنان، زندگی میلیونها انسان زحمتکش و مبارز را به ورطه نابودی کشانده است. پلیس اردوغان اگر هم از قتل و عام کردن مردم فراغتی یابد به تماشای جنایات گروههای راسیستی کُرد-ستیز می نشیند که به دفاتر حزب اچ.دی.پی (که علنا از منافع و مطالبات خلق کرد حمایت میکند و پرو-کرد هستند ) در شهرهای مختلف وحشیانه حمله کرده و آنها را به آتش می کشانند. پلیس ترکیه محافظ این گروههای مافیایی است که فعالین جنبش آزادیخواهی و حق طلبانه کُرد را ربوده و آنانرا به شیوه های وحشیانه ای بقتل رسانده و اجساد آنان را در معابر به نمایش میگذارد. حتی به مسافرینی که با مقصد شهرهای کردنشین در سفر هستند حمله کرده و  “الله و اکبر” گویان پرچم ترکیه را بر اجساد کشته شده شان به اهتزاز در می آورند. بمب گذاری دیروز آنکارا هم بخشی از این پروژۀ بخون کشیدن توده ها و و فعالین مبارز است که از دو سه ساله اخیر شدت گرفته است. شمار این کشته شده ها هم اکنون به بیش از 128 نفر رسیده است.

چه این بمب گذاری توسط داعش اجرا گشته و چه اینکه عامل بلاواسطۀ آن، خود دولت اردوغان بوده باشد، تفاوتی در ماهیت و نتیجۀ ارزیابی این جنایت هولناک بدست نمیدهد. دولت اردوغان و داعش دست در دست هم، خلق کرد و مدافعین ترک آنان را هدف قرار داده و سلاخی می کنند. همین اردوغان بود که کوبانی را در محاصره نگه قرار داد و مرزهایش را بروی مردم بی پناه بست ولی بیمارستانها و تسهیلات درمانی اش را برای داعش و مجروحینش قُرُق کرد. دولت بیشرم اردوغان بیشتر از آن رسوا گشته است که بتواند  رد پای خود را از این واقعه پاک کند.

امپریالیسم آمریکا هم با محکوم کردن این جنایت، حمایت خودش را بار دیگر از اردوغان اعلام کرد و ابراز امیدواری میکند که با همیاری ترکیه معضل تروریسم را در منطقه خاتمه دهد! معضلی که با کمک ترکیه و عربستان و کویت و دیگر ارتجاع محلی کل منطقه را در آتش جنگ و خانمانسوزی به نابودی کشانده است. این اشک تمساح ریختن ها دیگر کلیشه شده و فقط دلالت سرمایه داری بر اوج وقاحت و بیشرمی اش را به نمایش میگذارد. ابراز همدردی و غمخواری این قاتلین توده ها قادر نیست واقعیت امر را انکار کند.

این عمل دهشتناک به هر اسم و با هر شیوه ای که توسط مسئولین دولتی توجیه و لاپوشانی میشود، نمی تواند وجدان بیدار توده ها و خلق ترکیه را فریب دهد. توده های مبارز ترکیه براحتی مرعوب این فضای مرگبار نشده اند و نمیشوند. و اینرا درک کرده اند که فقط با ادامه و حفظ این بسیج سراسری و مبارزه بی امان است که مافیای در قدرت را میتوانند بزیر بکشانند و  یا به عقب برانند. رژیم فاشیستی اردوغان ننگش ابدیست و مرگش نزدیک است. راه این مبارزان پُر دوام و یادشان عزیز.

نوشین شفاهی

11 اکتبر 2015

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »