اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

یکشنجبه ۱۲ مرداد ۹۹ گسترش اعتصابات کارگری

 

▪️کارگران و کارکنان پالایشگاه پارسیان و پتروشیمی لامرد در استان فارس، کارگران پالایشگاه های آبادان و قشم دراعتراض به عدم دریافت حقوق و مزایای خود اعتصاب سراسری خود را از روز گذشته آغاز کرده اند.

▪️این اعتصاب در بخش های مختلف صنایع پتروشیمی در حال گسترش است از جمله امروز کارگران پالایشگاه جفیر دراهواز  به اعتصاب سراسری پیوستند و کارگران  پالایشگاه فاز های ۱۴، ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی کنگان، امروز برای دومینروز متوالی دست از کار کشیدند.

▪️تجمع کارگران هپکو در دومین روز اعتصاب

حدود 200 نفر از کارگران شرکت هپکو، برای دومین روز متوالی، در محوطه شرکت و زیر پل شهید بختیاری تجمع کردند

آنها به ناتوانی شرکت و عدم توجه دولت به آن برای فعال سازی ظرفیت خطوط تولید معترض هستند و می‌پرسند: نمی‌دانیمچرا با وجود اینکه دولت سال‌هاست که در مورد تامین ماشین آلات مورد نیاز پروژه‌ها از هپکو وعده می‌دهد، گام عملیبرنمی‌دارد و دست هپکو را خالی گذاشته است؟ 

معترضان افزودند: اگر هپکو ناتوان است و به دلیل کافی نبودن تعداد نیروی انسانی و مواد اولیه قدرت تولید ندارد؛ چراحداقل برای توانمندسازی این بزرگترین شرکت تولید  ماشین آلات عمرانی خاورمیانه قدمی برنمی‌دارند و از همه جهتکارگران آن را تنهاگذاشته‌اند؟ 

▪️همچنین گروهی از کارگران شهرداری کوت عبدالله در شهر اهواز، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبتشان در مقابلاستانداری خوزستان تجمع کردند.

▪️ تجمع تعدادی از کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت در مقابل ساختمان مجلس در تهران

تجمع کنندگان نسبت به بیکار شدن خود و همکارانشان بعد از ۱۴ سال سابقه کار معترض هستند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »