اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

کشور را حکام دزد و نالایق به کدام سو میبرند ؟

محسن رجب زاده

در حالی که منطقه خاورمیانه در جنگ و آتش میسوزد و هر ثانیه خبر کشته شدن عده ای از مردم بی دفاع خصوصا کودکانT قلبهای پر از کینه ما را به درد می آورد بیم تازه ای بر جانم فتاده و بیش از گذشته مرا نگران کرده و بفکر وا داشته است .
مسائلی در منطقه میگذرد که با دقت کافی باید زیر نظر گرفته شود و مورد ارزیابی قرار گیرد . ارتش اسرائیل ساخته داعش به کمک کشورهای سرسپرده امپریالیستی منطقه نظیر عربستان ، قطر و اسرائیل نه تنها توانسته جنایات بیشماری علیه بشریت در منطقه به انجام برساند بلکه بیش از دو سوم خاک سوریه و عراق را در اختیار دارد. و علاوه بر کمک های نظامی و مالی کشورهای یاد شده و امپریالیستها خود نیز بخشی از نفت و سلاح های ارتش های کشورهای تحت اشغال خود را به غنیمت گرفته است. هم اکنون علاوه بر سوریه و عراق توانسته ایالت قندوز افغانستان را نیز با چراغ خاموش تحت عنوان طالبان به تسخیر در آورد . در مسکو روسیه اعلام نمود که خانه ای تیمی مربوط به داعش را کشف و یازده نفر در آنجا دستگیر نموده است که همه آنها در سوریه آموزش برای ساختن بمب و چگونگی به کار بستن آن را دیده اند . رئیس جمهور تاجیکستان به روسیه رفت و در آنجا با همتای خود در مورد داعش به گفتگو نشست و ضمن اعلام اینکه داعش در کشور وی نیز دارای پایگاه میباشد از روسیه جهت حراست از مرز مشترکش با افغانستان مدد خواست .

1 . کشورهای سرمایه داری دچار بحران اقتصادی هستند و تاکنون نتوانسته اند با ان مقابله نموده و آن را حل کنند و تنها راهی کا تاکنون برای مقابله با بحران برگزیده اند بر پا نمودن جنگ بوده و برای برپایی جنگی و تداوم آن نیاز به داعش و تشکل های ارتجاعی امپریالیسم ساخته می باشند و با همین تشکل ها در منطقه به آتش تنور این جنگها دمیده اند . براستی خنده دار نیست ؟ وقتی سخنگوی شبکه بی بی سی سخن از چندساله شدن جنگ امریکا و همپیمانانش در سوریه با داعش میکند و این در حالی است که مردم منطقه دیدند که امریکا بیست روز ارتش صدام که ارتشی کلاسیک بود را نه تنها زمین گیر بلکه نابود نمود . این مقاومت داعش نیست که توانسته تاکنون بماند بلکه عدم تمایل واقعی در برخورد با این تشکل ارتجاعی است که وی تاکنون توان مقابله پیدا کرده است و دلیل دیگری که باعث بقای داعش گردیده نیروهای مقابل وی که چهره ای افشا شده در منطقه دارند میباشند. همانند ایران و حزب الله لبنان که شرکت این دو نیروی ارتجاعی در سوریه و بخصوص در عراق ( با کارنامه ای که جمهوری اسلامی و مالکی بجا گذاشته ) خاک به چشم مردم این دو کشور پاشیده و توان تشخیص سره از ناسره را برای مردم دشوار نموده است .

2 . جمهوری اسلامی ،رژیم حاکم بر ایران برای اینکه خطر را از خود دور نماید خود را به مسئله سوریه گره زده بود . رژیمی که طی 35 سال تلاش نموده بود با نمادهای فرهنگی وهنری ایرانیان که آنهارا مخالف سنت ها و فرهنگ اسلامی میدانست مخالفت کند ،اخیر هویت ایرانی برایش مهم شده و از تمامی رسانه ها و توسط مجریان و هنرمندان سعی دارد که جو ضدیت با اعراب را ترویج نماید . چه مسئله ای باعث این اعمال گردیده ؟

بحران اقتصادی ( رکود تورمی حاکم ) : رژیم بخصوص جناح روحانی مدتها بود که تبلیغ میکرد که چنانچه مسئله هسته ای را حل نمایند با سرازیر شدن پولهای بلوکه در غرب و وهجوم شرکتهای غربی برای سرمایه گزاری مواجه خواهیم شد و پس از این سازش تمامی مشکلات رخت خواهد بست. در حالی که اکنون خود نیز متوجه شده اند که با سازش هسته ای نیز اتفاقی خاص رخ نداده و نخواهد داد و نه تنها مشکلات بر طرف نشده بلکه توده ها که با تبلیغات حکومتی انتظار رفع مشکلات و بی کاری و … غیره را داشتند با متوجه شدن این قضیه خشمگین تر شده و فقط خواسته های انها افزایش پیدا نموده است. به همین دلیل است که بخشی از حاکمیت با این تحلیل که بزودی شورشهای گرسنه گان روی خواهد داد امید دارند که تاریخ را تکرار نموده و دست به جنگی در منطقه بزنند شاید در سایه این جنگ بتوانند که بحران را تخفیف داده و مدتی برای خود زمان بخرند .

محسن رجب زاده -تهران 24/7/94

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »