اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

” انتخابات“ ۱۴۰۰ ، انتخابات سرنوشت !

 مسعود موسوی – منتشر شده در نشریه راه سرخ شماره ۱۳

بار دیگر نمایش دمکراسی به سبک جمهوری اسلامی به راه افتاد ، ”انتخابات ”ریاست جمهوری اما با تفاوتهای بسیاری با موارد گذشته  و با اهدافی دیگر ، برمبنا تمام شواهد و حتی نظر سنجی های دستگاههای تبلیغی رژیم ، انتخابات این دوره نسبت به گذشته از رونق بسیاری پائینی برخوردار خواهد بود ، به طوری که حتی کارگزاران حکومت و حتی شخص خامنه ای صریحا به آن اذعان داشته اند و البته چندان از بوجود آمدن این وضعیت نگران نیستند چرا که در انتخابات این دوره اهداف دیگری را دنبال میکنند ، دیگر مشروعیت نظام و بیعت با رهبری و اراجیفی اینچنینی مطرح نیست ، بلکه به قول مهدی طائب فرمانده قرارگاه عمار ” با این انتخابات انقلاب خالص سازی میشود ” و پیشاپیش مقامات امنیتی ، پلیس و سپاه و قوه قضایه همگان را تهدید کرده اند که هیچ گونه تبلیغی علیه انتخابات و تحریم آن را بر نمیتابند و به شدت برخورد میکنند ، در اصل این تهدیدات علنی ماهیت واقعی ماههای آینده رژیم را آشکار میکند .

با تداوم بحران اقتصادی و تشدید  لحظه ای آن و فرو پاشی عنقریب اقتصاد که ناقوس آن از هم اکنون با به بن بست خوردن مذاکرات اتمی و به نتیجه نرسیدن قریب الوقوع توافقات برجامی که خواسته قلبی جناح اصلی و قدرتمند رژیم است ، به صدا درآمده . بحران اجتماعی و سیاسی گسترده ای انتظار رژیم را میکشد و رژیم به عینه مرگ محتوم خود را میبیند . اکنون زمان چاره جویی است و بدین منظور در تلاش است ابتدا با یکدست کردن قدرت و بیرون راندن همه کسانی که  در حاکمیت ساز مخالف کوک میکنند  ، به زعم خود قابلیت و توان خود را در مقابله با بحرانهای پیش رو دو چندان کند .در طی این سالها ، در نهایت یاس و استیصال با قدرت و محکم حرف زدن و عمل کردن !

از مشخصه های بارز رژیم بوده و اکنون هم که از هر سو محافل امپریالیستی در تلاشند با فشار وارد آوردن بر آن و وادار کردنش به تغییر رفتارها و به اصطلاح خودشان متمدن کردن آن ، زمینه باز گرداندنش به جامعه متمدن را فراهم کنند و تحقق این امر تنها با پذیرش شروطی است که در مذاکرات برجامی از جانب گروه ۱+۵ پی گرفته میشود ، ممکن خواهد شد  ، پذیرش این شروط  هم به معنی تهی شدن جمهوری اسلامی از ماهیت واقعی خویش است . در پاسخ به فشارهای کمر شکن اقتصادی و سیاسی آمریکا و اروپا بر جمهوری اسلامی ، رژیم تنها روش برخورد از موضع بالا و قدرتمند را در دستور قرار داده . مهمترین وجه این سیاست  در عرصه سیاست خارجی  ، پیش گرفتن روش کره شمالی و تبدیل شدن به کشوری دارای  بمب اتم است که به زعمش تنها عامل بازدارنده تهاجم خارجی و تثبیت موقعیت خود به عنوان قطب مهم منطقه خاورمیانه  خواهد بود . برای تحقق این امر نیاز به حاکمیتی یک پارچه و یک صدا است که با انتخابات کذایی ۱۴۰۰ محقق خواهد شد . بدین منظور همه مقدمات فنی و تکنولوژیکی را فراهم کرده فقط نیاز به مساعد شدن زمینه سیاسی در داخل برای به اصطلاح خودش وارد شدن به باشگاه دارندگان سلاح اتمی است .  از طرف دیگر و از همه مهمتر چگونگی برخورد رژیم با دشمن واقعی خود ، یعنی کارگران و زحمتکشان و توده های کار و زحمت است .

رژیم بنا برماهیت سرکوبگر و فاشیستی خود در برابر توده ها طی این سالها همیشه یک روش را در پیش گرفته و اکنون با“ انتخابات ”۱۴۰۰ و برگماردن عنقریب ” رئیسی ” جلاد به منصب ریاست جمهوری ، در تدارک است تا ناتوانی خود در پاسخ گویی به مشکلات و دغدغه های معیشتی روز افزون توده ها و خطر قریب الوقوع  شورشهای عمومی و گسترده  که میتواند بنیانهای رژیم را به چالش کشد ، با قدرت و ددمنشی بسیار مقابله کند . لازمه این اقدام انسجام و یک صدایی در درون حاکمیت و حفظ و تقویت مزدورانی است که  تا به آخرین لحظه بدون هیچ تعللی حاضر به  سرکوب و کشتار توده ها باشند  .

اکنون مطرح کردن تحریم انتخابات آنهم در شرایطی که تحریم انتخابات شعار هر روزه مردم در هر اعتراض صنفی شده و حتی اصلاح طلبان نان به نرخ روز خور هم پای آن رفته اند ، احمدی نژاد هم شهر به شهر آن را تبلیغ میکند و حتی سران رژیم هم  به نوعی آن را پذیرفته اند و با عنوان کردن اینکه کاهش تعداد شرکت کنند گان در انتخابات از مشروعیت آن نمیکاهد  ، از جانب کمونیستها به مثابه انفعالی بیش نیست . اکنون باید به صراحت و با سرعت  از نقشه های رذیلانه  رژیم  برای سرکوب و کشتار توده ها پرده برداشت و با قدرت برای  سازماندهی و متشکل کردن کارگران و توده های فرو دست برای مقابله با این رژیم فاشیست و سرنگونی قهر آمیز آن گام های محکم و استوار برداشت . باید به وضوح نشان دهیم  که  با تمام توان و عزمی آهنین در داخل و در تمام عرصه های میدانی مبارزه حضور داریم . باید نشان دهیم که فدایی از بطن کارگران و زحمتکشان برخواسته و ریشه در این طبقه دارد و هیچگاه از پیکار باز نمی ایستد . 

 مسعود موسوی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »