فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

چرا اتحادیه اروپا نسبت به قطع انرژی از  روسیه محتاط است؟ 

ترجمه گزارشی از شبکه تل سور انگلیسی

بیش از ۴۰ درصد گاز طبیعی اتحادیه اروپا و ۲۵ درصد نفت مصرفی آن از روسیه تامین می شود.

اتحادیه اروپا تحت فشار فزاینده ای از سوی واشنگتن برای ممنوعیت واردات انرژی از روسیه است .

رهبران اروپایی و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قرار است در نشست روز پنجشنبه با یکدیگر دیدار و درباره اقداماتبازدارنده علیه روسیه گفتگو کنند.  با این حال، کشورهای عضو این بلوک هنوز به توافقی در مورد اینکه آیا ممنوعیتی برایانرژی روسیه در اتحادیه اروپا اعمال می شود یا خیر، نرسیده اند.

اولاف شولز، صدراعظم آلمان در نشست سران اتحادیه اروپا در فرانسه در اوایل ماه جاری گفت: “تامین انرژی اروپا برایگرمایش، تحرک، برق و صنعت در حال حاضر به هیچ طریق دیگری قابل تامین نیست.”

بیش از ۴۰ درصد گاز طبیعی اتحادیه اروپا و ۲۵ درصد نفت مصرفی آن از روسیه تامین می شود.  آنالنا بائربوک، وزیرامور خارجه المان ، در خصوص  تحریم نفت و‌ممنوعیت واردات از روسیه این سوال را مطرح کرد « که ما چقدر به نفتروسیه وابسته هستیم».

دیگر رهبران آلمان نگرانی باربوک را تکرار کردند.  رابرت هابک، وزیر امور اقتصادی و اقدام اقلیمی روز شنبه هشدار دادکه اگر گاز بیشتری دریافت نکند و تحویل از روسیه قطع شود کشورش گاز کافی برای گرم کردن خانه ها و حفظ صنعت درزمستان آینده را نخواهد داشت.

سایر اعضای اتحادیه اروپا مانند اتریش و فنلاند نیز نسبت به ممنوعیت عجولانه واردات انرژی از روسیه هشدار داده اند.  تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده و بریتانیا بر بخش انرژی روسیه در واکنش به حمله نظامی روسیه در اوکراین،شوک هایی را در سراسر بازارهای انرژی جهان ایجاد کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی که هفته گذشته منتشر کرد، گفت: «پیامدهای احتمالی از دست دادن صادرات نفتروسیه به بازارهای جهانی را نمی‌توان دست کم گرفت».

لینک منبع

https://www.telesurenglish.net/news/Why-is-the-EU-Wary-of-Cutting-off-Russian-Energy-20220323-0001.html

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »