اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

مصاحبه با حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی در رابطه با برگزاری کنگره ی شمس تبریزی

درخبرها آمده که قراراست مقبره ای برای شمس تبریزی در خوی بسازند  و دربزرگداشت او کنگره ای هم برگزار نمایند.
(البته ستونی به جای مانده ازازمنه قدیم ومنتسب به قبر شمس درخوی وجود دارد که درصحت آن بین علمای قوم اختلاف است)همینقدر که این ستون هنوز پابرجاست  خودگویای موقعیت این اثرتاریخی درذهنیت افکارعمومی و امکانی برای گردآوری مال برای رانت خواران دستگاه ولایت است. بااینحال ازعجایب روزگاراست درحالیکه شاعران بذله گو ویارسانان تنبورنواز و عارفان اهل حق ودرویشان یک لاقبای وطن را این چنین سخت میازارند، حالا چی شده که آمده اند و برای شمس تبریزی که پرونده ای قطوردرنزد زعمای حوزه های علمیه و آخوندهای مفت خوردارد، مقبره درست میکنند و برایش کنگره میگذارند.لابد فردا یک مقبره هم درقم برای مولوی درست خواهند کرد!
برای همین شک برمون داشت که نکنه کاسه ای زیر نیم کاسه باشه ؟ کارشان دررابطه با گروه تنبورنوازان کرمانشاه و دایره زنان سنندج واقعا بی بدیل بود. حالا این درست کردن مقبره برای شمس تبریزی وگذاشتن کنگره برای بزرگداشت او هم لابد حکمتی دارد ! یااینکه «نرمش قهرمانانه» به این عرصه ها هم سرایت کرده است!
هم خوشحال بودم هم دلگیر، که  پس فتاوی مجتهدین ما و ضدیت شان با عرفا و ادیبان دگراندیش قدیم وجدید  چه میشود؟ رفتیم پیش شهردار خوی که ته و توی قضیه رادربیاورم. راهمان ندادند .بغل شهرداری پیرمردی نشسته بود .
گفتیم حاجی سلام . گفت علیک اسلام  خیرباشد!؟ . گفتم  پدراگرخدا بخواهد آمدم شهردارو ببینم، کنجکاو شدم که بپرسم برای چه اینجا ایستاده ای ، منتظر شهردارهستی ؟ گفت: پسرجان  دوهفته است که ماموران همین شهرداری  بساطم را دربغل ستون شمس علیه الرحمه به هم زده اند،چون بازار کساد بود ونداشتم که حق حساب بدهم .حالا هم نان شب ندارم بخورم.  کارم این شده هر صبح میام اینجا التماس وزاری  که بگذارند  بساطم را دوباره پای میله شمس پهن کنم و نمیدانم چه مرگشان شده. میگند مگرازاسلام برگشته ای، استغفرالله  بت پرست شده ای که هرروز پای میله شمس بساط پهن کنی !؟
گفتم پدر اینکه دلیل نمیشه  که بعد ازچند سال یک باره بساط های پای میله رو به هم بزنند ؟ گفت آقا مگه نشنیدی  بعد ازاینکه یکسری گفتند میخواهند مناره را که کج شده بود راست اش کنند … چه قشقرقی راه افتاده است؟ کلی فتوا صادرشده  وگفتند اگر این مناره درست بشه کفر سراسر مملکتو میگیره … صحبت با پیرمرد ادامه داشت که درباز شد وآقای شهردار درآستانه در ظاهرگردید . گفتم قربان سئوالی داشتم ،خبرنگارم! موضوع درست کردن مقبره و گذاشتن کنگره برای شمس علیه الرحمه درخوی چیست و انشا الله کی کلنگ آن را برزمین میزنید…؟ گفت آقا شما هم که یک خبری میشه مثل مورو ملخ میریزید سرآدم  برو کنار نمازم دیر میشه ؟ گفتم آخه قربان ما مامور اطلاع رسانی نظام هستیم هرچی که بگی همانرا به اطلاع مردم میرسانیم! آخر مردم باید درجریان پیشرفتهای مملکت باشند !گفت: تا تحویل ماموران حفاظت نداده ام راه ات را بکش و برو، ماغلط کردیم که دراین باره اطلاع رسانی کنیم،ما چه کاره ایم؟! حالا یک طرحی داده بودند هنوز بررسی نکرده  ده تا فتوا برعلیه اش صادر شده چیزی نمانده که شهرداری روروسرمان خراب بکنند. گفتم کی چطوری …؟ آخرالامر حواله داد مارا به آیت الله ها. وفرمود: انو دیگه من نمیدانم ازاهل فتوا بپرسید!
بالاخره برای پیدا کردن آیت الله واهالی فتوا مشکلی نداشتیم دراین مملکت آنچه فراوان است و بدون زحمت یافت میشود همین آیت الله ها و تریاک و شیشه وهروئین و مداح و اینهاست. به هرحال پرس و جو کردیم رسیدیم به آیت الله حاج شیخ علی اصفهانی .
رفتم پیش حضرت، خودرا معرفی کردم وموضوع را به عرض ایشان رساندم. اجازه داد تا مصاحبه ای باوی بکنیم . مصاحبه  به خیر  و خوشی انجام شد .جوابهائی که حضرت آیت الله فرموده اند بدون دخل و تصرف دراینجا میاورم . جز یک مورد اضافه داخل دو خط تیره.بقیه عین فرمایشان حضرتشان است.

پرسیدم: حاجی آقا نظر جنابعالی درباره گذاشتن کنگره ودرست کردن مقبره برای شمس تبریزی درخوی که اخیرا مطرح شده است، چیست؟
حاجی که چهره شان برافروخته شده بود و لپ هیشان مثل انار گرمسار سرخ سرخ شده بود، فرمودند
انالله و انا الیه راجعون
 مملکتی که شیعه خانه ی امام زمان است و حضرت ثامن الحجج علیه السلام صاحب این خانه و حرم اهل بیت و حوزه های علمیه و نواب حضرت بقیه الله الاعظم(عج) در آن است اما استعمار پیر انگلیس بی اعتنا به همه این مقدسات با کمال بی شرمی و گستاخی در تلاش است تا دست ایتام آل محمد را از قرآن و عترت کوتاه کند و بوسیله امثال مولوی و شمس تبریزی فساد را و بت پرستی ر ا و شهوت رانی را و ناپاکی را و جهل و نادانی و خرافه پرستی را بنام عرفان جایگزین نماید و این پست ترین موجودات را (که فرمود انهم اخس طوائف الصوفیه  شر،یف ترین خلق خدا معرفی کند.
و نه شریف ترین خلق خدا بلکه خود خدا همچنان که مولوی گفت: شمس من و خدای من و بایزید گفت لا اله الاها انا فاعبدون.
تا رسید به امروز که نغمه ی شوم لا تأخذنی سنه و لا نوم از حوزه ی علمیه ی قم شنیده می شود و از گفتن لا اله الا الله شرمناک کما اینکه ابوجهل و ابوسفیان نیز از این کلمه شرمناک و گریزان بودند و این همان عرفان اوپانیشادها و بودائیان است که نطفه ی ناپاکش در رحم انگلیس، این زال سپید ابرو وین مام سیه پستان بارگزاری و توسط مستر همفر پرورش یافت تا رسید به امروز که گستاخانه و بالعیان فرهنگ ضد قرآن و عترت را در مملکت قرآن و عترت تزریق و ترویج می کنند و بعضی رسانه های ما نیز دانسته یا ندانسته بستری مناسب برای این بی شرفی ها شده اند.
کفتم، قربان دست های مخملین ات بروم، بلانسبت این بی شرفی ها که میفرمائید چطور درمملکت امام زمان که  ازکلیه ناپاکیها به حمدالله بری است ، اجازه ظهوریافته؟! حتی درشهر قم ،این ام القرای اسلام و مرکز علم وفقه جهان را نیز تهدید میکند ؟ وانگهی  با داشتن ولی فقیهی که دهن باز میکند لرزه براندام قدرتهای بزرگ جهان میاندازد وولی مسلمین کل جهان است چه کسی جرات کرده برای شمس تبریزی بارگاه بسازد و کنگره بگذارد؟ دوم اینکه جنابعالی که درعلامه دهربودنتان شک وشبهه ای نیست و مجتهد جامع الشرایطی که مسلمانهای کثیری ازریز و درشت ،پولدار و بی پول ،قمه کش و علاف همه تابع مرجعیت اوهستند این اقدام ملعونانه و درست کردن مقبره برای مرده ای که صد ها سال قبل دراینجا دفن شده …، چه اثری بردین ومذهب ما مسلمانان شیعه دارد  ؟!
ساختن بارگاه برای شمس تبریزی صوفی شهوت پرست یعنی تخریب بارگاه های مطهر اهل بیت علیهم السلام.
وسط حرف اش دویدم وگفتم :آخر قربانت گردم، قبر شمس تبریزی که ازقدیم درخوی بوده  این چندین سال هم خیلی ها به زیارت او میروند فقط میخواهند تعمیراش کنند دیگه!تعمیر لک وپیس قبرشمس چرا باید پایه های نظام مستحکم ولائی مملکت امام زمان را اینگونه به لرزه درآورد ، اغراق نمیفرمائید؟
گفت :آباد کردن قبر این شیطان بزرگ یعنی آباد کردن قبر یزید و معاویه و ابوسفیان و بت پرستان.
 خیانتکاران بزرگ جمع شده اند و می خواهند کلنگ ساختمان بت خانه ای را در دارالمؤمنین شهرستان خوی به زمین بزنند که در آینده مرکز فساد و فحشاء و عیاشی و رقص و پایکوبی برای شیطان پرستان داخلی و خارجی باشد و از همه بدتر مدرسه ای برای تربیت افراد بر ضد معارف اهل بیت علیهم السلام.
گفتم:حاج آقا فکر میکنید چه کسی و جریانی پشت این توطئه هست و میخواهد مسلمانان باعزت و کرامت و پاکدامن و مطهرمارا به فاحشه خانه مرکز فساد و عیاشی تبدیل کند با بودن قوانین الهی  چندزنی … ازاین توطئه ها چه هدفی دنبال میکنند؟
گفت : انگلیس مکار و هزار چهره به قصد براندازی معارف قرآن و عترت و در نهایت اصل نظام جمهوری اسلامی داخل مرزهای ما ورود فرهنگی پیدا کرده. در حوزه های علمیه ی ما در دانشگاه ها و دبیرستان های ما در شهرها و روستاهای ما و در کوچه و بازارهای ما نفوذ پیدا کرده.
گفتم: هرکنگره ای وبزرگداشتی این خاصیت رو دارد یا تعمیر میله شمس تبریزی اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی را هدف دارد ،حاجی آقا؟
فرمودند :ثروت  های این مملکت صرف برگزاری کنگره های بین المللی شدن اما نه برای امام باقر و امام صادق علیهماالسلام و پیروان صادق آنها بلکه برای دشمنان آن بزرگواران یعنی:
امثال بایزید بسطامی مدعی الوهیت و مولوی سنی متعصب که ناموسش را در اختیار شمس قرار داد و غزالی ناصبی رجس نجس و خرقانی مشرک و ابوسعید زندیق و پیروان آنها و صدای اعتراض کسی بلند نشدن خیلی جای تأمل و تأسف دارد.و امروز نوبت به اکفر این کفره یعنی شمس شاهد باز و شراب خوار رسیده
همان کس که به ناموس مولوی تجاوز کرد و خدای مولوی شد!!!
گفتم :حاجی آقا چی میفرمائید یعنی شمس تبریزی و مولوی هم آری!!!؟
 گفتند :به شما بگویم ، لوات اینها اظهرمن الشمس است ! اینجانب به عنوان یک ایرانی مسلمان که حق فریاد و اعتراض دارد اعلام خطر می کنم که اگر دیر تکان بخوریم اگر از خواب بیدار نشویم و ایران را از فتنه ی صوفی گری که منشأ تمامی انحرافات است نجات ندهیم این خواب به مرگ مبدل می شود و ایران به اندلسی دیگر.
که حتی دیگر نه از اسلام اسمی و نه از قرآن رسمی باقی نخواهد ماند-.لوات همه جارا فرا خواهد گرفت ازما گفتن-!
و ما علی الرسول الا البلاغ.!
خوانندگان این مطلب ، خود حدیث مفصل بخوانند ازاین مجمل

طنناز ممدقلی زاده- سوم مهر۹۵

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »