فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

فشار قوه قضاییه رژیم به خبرگزاری‌هایی که درباره نوید افکاری افشاگری کردند

وکیل نوید افکاری از فشار قوه قضاییه به برخی خبرگزاری‌ها به دلیل انتشار مصاحبه‌ها درباره پرونده موکلش خبر داد.

حسن یونسی، جمعه ۴ سپتامبر ۲۰۲۰ با نوشتن توئیتی اعلام کرد که مرکز ارتباطات قوه قضاییه با این «بهانه» که او وکیل پرونده نیست، برخی خبرگزاری‌ها را به دلیل انتشار مصاحبه‌هایش «تحت فشار» قرار داده است.

او با انتشار مدرکی که نشان می‌دهد وکالت او در این پرونده از سوی قوه قضاییه پذیرفته شده، افزود: «روابط عمومی که نمی‌تواند با یک ارتباط و استعلام ساده درون سیستمی، حقیقت را کشف کند چگونه می‌خواهد با بیرون ارتباط برقرار کند؟»

از سوی دیگر، مهدی کشت‌دار، مدیرعامل خبرگزاری میزان، در پاسخ به او نوشت که مرکزی به نام مرکز ارتباطات قوه قضاییه وجود خارجی ندارد که بخواهد رسانه‌ای را تحت فشار بگذارد.

یونسی در پاسخ او نوشت: «انتظار ندارم جنابعالی از آنچه در مرکز رسانه می‌گذرد با خبر باشید. کمااین‌که آنها هم از آنچه در دیوان عالی کشور می‌گذرد بی‌اطلاع هستند. تغییر واژه ها هم برای حفظ حرمت مسئولین مرکز بود».

گفتنی است، قوه قضاییه ایران نوید افکاری سنگری را متهم به قتل حسن ترکمان کارمند حراست اداره آبفا شیراز کرده و به علت شرکت او در اعتراضات سراسری مرداد ۱۳۹۷ به «دو بار اعدام» محکوم کرد.

برادر او، وحید افکاری سنگری نیز در مجموع به ۵۴ سال زندان و برادر دیگرش حبیب افکاری سنگری به ۲۷ سال زندان محکوم شده‌اند.

اکنون حسن یونسی، وکیل دادگستری و فرزند وزیر پیشین اطلاعات ایران، وکالت آنها را به عهده گرفته است. او طی روزهای اخیر در گفت‌وگو با رسانه‌ها تاکید کرد که هیچ مدرکی دال بر انجام قتل توسط نوید افکاری در دست نیست و فیلمی که خبرگزاری میزان ادعا کرد نشان می‌دهد نوید در حال ارتکاب جرم است وجود ندارد.

منبع خبر: العربیه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »