اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

محکومیت حمید نوری (عباسی) ، پیروزی سترگ جنبش آزادیخواهی و دادخواهی – اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

با حضور فعال و تلاش شبانه روزی خانواده های زندانیان سیاسی، فعالان سیاسی و جان بدربردگان از قتل عام زندانیان سیاسی در دهه شصت سرانجام  قاضی و هیئت منصفه دادگاه استکهلم پس از ۹ ماه بررسی، روز پنچ شنبه ۱۴ ژوئیه برابر با ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۱ رای نهائی خود را بر علیه “حمید نوری” یکی از جلادان گوهر دشت، صادر کرد. حمید نوری با نام مستعار ”عباسی” که در جریان قتل­عام زندانیان سیاسی به دستور خمینی جلاد دستیار دادیار زندان گوهردشت و از عاملان و مجریان کشتار زندانیان سیاسی در تابستان خونین سال ۶۷بود، بنا به شواهد و مدارک مستند به اتهام شرکت در قتل­عام زندانیان سیاسی و جنایت جنگی در این دادگاه محاکمه  و به حبس ابد که اشد مجازات در کشور سوئد است، محکوم شد .

در آستانه‌ی سی و چهارمین سالگرد کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ ، محکومیت حمید نوری که از همدستان  هیئت مرگ : ابراهیم رئیسی، مصطفی پورمحمدی، حسین علی نیری و مرتضی اشراقی بود، خبر مسرت بخشی برای بازماندگان کشتارهای رژیم جمهوری اسلامی و جان بدربردگان از این کشتارها و نیز پیروزی سترگی  برای همه فعالین جنبش آزادیخواهی و دادخواهی ایران بود.

محکومیت این جنایتکار، قدم بزرگی است برای  تحت تعقیب قراردادن مزدوران و جانیان رژیم جمهوری اسلامی که برغم جنایات بیشمار و قتل و چپاول دست رنج کارگران و زحمتکشان، در طی سالیان گذشته بدون هیچ نگرانی و با فراغ بال در کشورهای اروپایی و آمریکا و سایر کشورها در رفت و آمد و زندگی اشرافی هستند.

این نخستین‌ بار است که پس از گذشت بیش از سه دهه که از قتل عام  زندانیان سیاسی در تابستان سال ۶۷ می گذرد، یکی از متهمان این پرونده دادگاهی و محکوم می‌شود. این دست آورد  و حکم تاریخی در حالی صادر شد که در هفته های گذشته خبر افشای معاهده‌ی ننگین و شرم آور «مبادله‌ی زندانی میان ایران و بلژیک» منتشر شد. معاهده ای که میان دولت بلژیک و رژیم جمهوری اسلامی ایران در مارس ۲۰۲۲ به طور مخفیانه امضا شده است و طبق آن هر شخصی از اتباع ایران و بلژیک که مطابق حکم دادگاه‌های این دو کشور به حبس یا شکلی از محرومیت از آزادی محکوم شده باشد، مشمول این معاهده‌ خواهد شد .

بنابر شواهد موجود هدف از این معاهده‌ در این شرایط مبادله‌ی “اسدالله اسدی” دیپلمات / تروریست رژیم جمهوری اسلامی است که در سال ۲۰۱۸ به اتهام سازمان‌دهی برای بمب‌گذاری در نشست ” سازمان مجاهدین خلق ” در فرانسه توسط دستگاه قضایی بلژیک به ۲۰ سال حبس محکوم شده است.

شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست ضمن شاد باش محکومیت ” حمید نوری” به تمام خانوادها،  بازماندگان و فعالین جنبش آزادیخواهی و دادخواهی که برای به نتیجه رساندن این پرونده تلاش کردند، افکار عمومی را برای محکوم کردن و افشای مماشات دولت بلژیک با رژیم جمهوری اسلامی فرا می خواند. هر چند احتمال معامله بین دولت سوئد با دولت جنایتکار جمهوری اسلامی وجود دارد ولی صدور حکم محکومیت حمید نوری؛ جنایات دهه شصت را در درجه اول  از یک  راز حکومتی خارج ساخت و بدان بعد جهانی داد و ثانیا  رژیم را برای لاپوشانی و انکار بیشتر این جنایات نزد افکار عمومی جهان رسوا ساخت؛ و این حکم برای دادگاهی کردن سران رژیم در آینده قابل استناد است.

بی شک با تداوم مبارزات کارگران و زحمتکشان و قیام عمومی ، روزی فرا خواهد رسید که توده های مردم تحت ستم و استثمار  طومار این رژیم ارتجاعی و مزدوران و باند های مافیائی اش را درهم پیچیده و تمام آمرین و عاملین جنایات و سیه روزی خود را به پای پاسخگوئی در دادگاه های خود بکشانند.

 

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی، زنده باد سوسیالیسم


24 تیر ماه 1401


شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

امضاها: سازمان اتحاد فدائیان کمونیست ، حزب  کمونیست ایران ، حزب کمونیست کارگری – حکمتیست ، سازمان راه کارگر ، سازمان فدائیان ( اقلیت ) و هسته اقلیت

1 نظر
  1. […] Hamid Nouris Verurteilung: Die „Universelle Gerichtsbarkeit“ verschaffte sich Geltung محکومیت حمید نوری (عباسی) ، پیروزی سترگ جنبش آزادیخواهی… […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »