اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

درباره حملات شیمیائی  به مدارس دخترانه

درهفته­های گذشته در شهرهای مختلف کشور برخی از مدارس دخترانه با حملات شیمیائی مواجه شده  و دانش آموزان  بسیاری از این مدارس در نتیجه بروز علائم  مسمومیت راهی بیمارستان شدند. موج این مسمومیت­ها در یکی دوهفته اخیر ابعاد گسترده­ای یافته است و موجب ترس و هراس و اضطراب دانش آموزان وخانواده­های آنها شده است. اعتراضات خانواده­ها و دانش آموزان تاکنون به جائی نرسیده است  و مقامات دولتی  طبق معمول  تلاش می­کنند با اخبار و موضع گیری­های ضد ونقیض  افکارعمومی را منحرف کرده و خانواده­ها را در سرگردانی و بلاتکلیفی  نگهدارند.

بنظر می­رسد باتوجه به  اوضاع سیاسی، بحران اقتصادی و تورم افسار گسیخته  که افزایش اعتراضات  مزد و حقوق بگیران واقشار محروم جامعه را به همراه دارد و نیز نتایج و تبعات  خیزش زن – زندگی – آزادی  رژیم در ترس از پیوند مطالبات اقتصادی و سیاسی و گسترش اعتصابات و اعتراضات  مهارناپذیر آینده،  قصد دارد  با  هراس افکنی در میان  دختران مدارس و ازاین طریق خانواده ها و مردم،  افکارعمومی را از معضلات اقتصادی و سیاسی منحرف کند و از طرف دیگر با طرح اهمیت سپاه و نیروهای سرکوبگر خود در تامین امنیت جامعه، خشم و نفرت  توده­های مردم بویژه جوانان نسبت به آنها را تخفیف دهد و درعین حال این ترس و واهمه را دامن بزند که  درصورت  بهم خوردن امنیت جامعه  ممکن است چه خطراتی  در کمین باشد .

بعد از گذشت سه ماه از موج مسمومیت دختران دانش آموزمدارس  که گویا دستگاه­های اطلاعاتی و امنیتی و”سربازان گمنام امام زمان” قاصراز یافتن عاملین ومجازات آنها بودند!! و مدام اعتراضات خانواده­های دانش آموزان را با خشونتی ددمنشانه پاسخ می­دادند. اکنون  خامنه­ای سردسته جنایتکاران  باردیگر به منبر رفته و با فراافکنی اعلام می­کند:

” اگر کسانی در این موضوع دست دارند، باید عوامل این جنایت به اشد مجازات برسند” معلوم نیست که آقا و دستگاه عریض و طویل اطلاعاتی و امنیتی­اش  که هر مخالفی را یافته و درهوا شکار می­کنند دراین سه ماه  چرا نتوانسته­اند آمرین وعاملین  این اقدام جنایتکارانه گسترده را یافته و به مردم معرفی بکنند؟!

واقعیت این است که  آمرین وعاملین این جنایت  دارودسته­های خود رژیم است و همانا به قصد انتقام­کشی از زنان و دختران ستمدیده­ای دست به این جنایات ضد بشری می­زنندد، که با پیشگامی خود در خیزش سراسری  زن _زندگی _آزادی  پایه­های  نظام مذهبی و ارتجاعی حاکم و نیزافکار و سنت­های خرافی و مردسالارانه در جامعه را به مصاف طلبیدند و چراغ تحولات فکری وسیاسی  مهمی در فرا راه مبارزات توده­های زحمتکش مردم روشن کردند که  با سرکوب و دست یازیدن به اعمال جنایتکارانه­ای نظیر حملات شیمیائی به دانش آموزان مدارس و امثال این جنایت­ها، خاموش نخواهد شد.

زنان ایران دهه­ها و بلکه سده­ها است که در معرض تبعیض و خشونت هستند، قتل­های ناموسی، اسید پاشی درخیابان­ها، کشانیدن آنها به بردگی جنسی، تجاور،  استثمار دوگانه در محل کار و خانه، اعمال محدودیت­ها و رواج دادن سنت­های ارتجاعی پدر و مردسالارانه، تصویب واجرای قوانین زن ستیزانه در چهاردهه گذشته تنها مشتی نمونه‌ی خروار است. که هربار رژیم  در برابرهر جنایتی که علیه زنان صورت داده است ابتدا سرکوب را در دستور گذاشته وسپس  آنرا به نیروهای “خودسر”نسبت  داده است. بی تردید این بارنیز برغم  دستور خامنه­ای درباره پیگیری ومجازات عاملین، درنهایت ماجرا را به دشمن خارجی و یا  نیروهای “خود سر” نسبت خواهند داد که  هیچگاه نه تنها یافته و مجازات نمی­شوند بلکه دست آخر این قربانیان هستند که مقصر قلمداد خواهند شد.

اما این واقعیت را فراموش می­کنند که  تداوم سرکوبگری­ها و جنایات مکرر علیه مردم بویژه زنان وجوانان، آنها را نه تنها از تداوم مبارزه  برای سرنگونی نظام حاکم بازنخواهد داشت، بلکه در اتحاد و مبارزه برای تحقق  خواستهای­شان از جمله  پایان دادن به ستم و تبعیض علیه زنان  که یکی از اهداف برجسته خیزش زن – زندگی و آزادی با پیشگامی زنان بود، مصمم­تر خواهد کرد.

سرنگون باد رژیم  جمهوری اسلامی

برقرارباد جمهوری فدراتیو شورائی

زنده باد سوسیالیسم

سازمان اتحاد فدائیان کمونیست

۱۶ اسفند ۱۴۰۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »