اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

تشدید فشارسیاسی و تعرض به سطح حقوق و معیشت کارگران درپی اجرای فرمان

تشدید فشارسیاسی و تعرض به سطح حقوق و معیشت کارگران  درپی اجرای فرمان

به دنبال اجرای سیاست های پسابرجام دولت روحانی و فرمان اجرای «اقتصاد مقاومتی» رهبر که دربرنامه ششم توسعه اقتصادی  دولت نیز انعکاس یافته است . فشار اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی به کارگران و دیگرزحمتکشان افزایش یافته است.

درآستانه سال جدید دولت بازیرپاگذاشتن تمام وعده وعید های خود باترتیب دادن نمایشاتی تحت عنوان مباحث شرکای اجتماعی برای تعیین حداقل دستمزد ها درکاخ وزارت کار که عملا جز نمایندگان سرمایه داران کسان دیگری را درآن راهی نبود و نمایندگان باصطلاح کارگران نیز جز وابستگان  به دستگاه دولت وصاحبان سرمایه ورانت خاران ریز ودرشت نبودند با افزایش 14 درصدی حقوق کارگران در سطح 813 هزار تومان که

شماری از کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه صبح روز پنجشنبه ۱۹ فروردین در واکنش به عملی نشدن وعده پرداخت حق پاداش وبهر ه برداری خود، در محوطه کارخانه تجمع کردند.

 

به گزارش ایلنا؛ در آخرین تجمعات کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه که در روز‌های پایانی سال گذشته انجام شد کارفرما وعده پرداخت مطالبات کارگران را حداکثر ۱۵ فروردین داده بود.

به گفته کارگران؛ با وجود اتمام مهلت هنوز اتفاق خاصی نیافتاده وکارفرما نسبت به پرداخت مطالبات آنان بی توجه ای نشان می دهد.

به ادعای کارگران، این واحد تولید کننده شکر در بازار رقابت از فروش خوبی بر خوردار است با این حال وضعیت مطالبات معوقه آنها همچنان پرداخت نشده باقیمانده است.

به گفته آنان تجمع صنفی امروز که با مشارکت کارگران بخش های مختلف برپا شده نتیجه همین وضعیت است.

 

رئیس انجمن قطعه سازان خراسان گفت: حدود ۲۰۰۰ کارگر در بخش قطعه‌سازی خراسان رضوی در طول سال گذشته تعدیل‌شده‌اند.

 

به گزارش تسنیم، ابوالقاسم آروند اظهار داشت: هنوز تصمیمی مبنی بر تعدیل نیروی جدید در واحدهای قطعه‌سازی برای سال نو گرفته نشده و امید می‌رود با پرداخت مطالبات کارخانه‌ها نیازی به این امر به وجود نیاید.

 

وی با اشاره به اینکه رکود بسیار زیادی در بخش قطعه‌سازی خراسان رضوی وجود دارد، خاطرنشان کرد: باوجود رایزنی‌های انجام‌شده هنوز سایپا به تعهدات خود در مقابل مطالبات قطعه سازان پاسخ نداده است.

 

رئیس انجمن قطعه سازان خراسان رضوی در ارتباط با میزان بدهی سایپا به این بخش، تصریح کرد: میزان دقیق این بدهی هنوز مشخص نیست اما می‌توان گفت که مطالبات این بخش از شرکت سایپا حدود چند صد میلیارد تومان بوده که سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی برای واحدهای تولیدی شده است.

 

آروند افزود: البته باید گفت که ساپکو تا حدود زیادی مطالبات خود را پرداخت کرده و این موضوع سبب گشایش در برخی از امور قطعه سازان خراسان رضوی شده است.

 

وی در ارتباط با مشکلاتی که گریبان صنعت قطعه‌سازی در خراسان رضوی را گرفته است، تصریح کرد: نیاز به ماشین‌آلات و فناوری‌های روز برای صنایع گروه خودروسازی در خراسان رضوی مشهود بوده و باید در این حوزه دولت حمایت‌های ویژه‌ای را به عمل بیاورد.

– See more at: http://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=106259#sthash.DL52Isj5.dpuf

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »