اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

درباره اعتصاب کارگران معادن بافق

درباره اعتصاب کارگران معادن بافق

دور دوم اعتصابات  واعتراضات حدود ۵ هزار کارگر معدن سنگ آهن بافق صبح امروز (شنبه ۸ شهریور) دزحالی به دوازدهمین روز متوالی خود وارد شده است که هنوز کارگران دستگیر شده از سوی نیروهای انتظامی و امنیتی آزاد نشده اند. همزمان خانواده‌های کارگران بازداشتی به همراه عده دیگری از کارگران این معدن نیز در مقابل فرمانداری این شهر تجمع کرده‌ و خواستار آزادی کارگران زندانی و تحقق خواسته هایشان هستند.
پنج هزار کارگر سنگ آهن بافق در استان یزد که بار دیگر از عصر چهارشنبه (۲۹ مرداد/ ۲۰ اوت) در اعتراض به بازداشت دو تن از همکاران خود “امیرحسین کارگران” و “علی صبری” از کارگران این معدن دست از کار کشیده و تولید را متوقف کرده‌اند . متعاقب این دستگیریها ،نیروی انتظامی قصد داشت ۱۶ کارگر دیگر این معدن از جمله “حسین تشکری”، رئیس شورای شهر بافق را بازداشت کند که به دنبال اعتراض کارگران، ناکام ماند. در حال حاضر ۱۶ کارگر یادشده در میان همکارانشان در اعتصاب معدن حضور دارند

پنجهزار کارگر معادن بافق دراعتراض به  خصوصی سازی معدن  و عرضه  5/28 درصد ازسهام این معدن  درفرابورس جهت خصوصی سازی دست به اعتصاب زده بودند که بیش از 39 روز طول کشید  ودراین مدت نه تنها دولت و کارفرما هیچگونه توجهی به خواست ها و مطالبات کارگران نکردند، بلکه با شکایت از 18 نفر کارگراین معدن و فراخوان نیروهای انتظامی و امنیتی به محل معدن، سرکوب کارگران را دردستور قراردادند. اما اتحاد وهمبستگی کارگران  و همراهی اهالی شهر و خانواده های کارگران  اعتصابی  تاکنون مانع دستگیری بیشتر و سرکوب اعتراضات کارگران شده است.ضروری است که کارگران از طریق تشکیل کمیته خبررسانی  اخبار موثق کارزار خود را به اطلاع فعالین جنبش کارگری ، رسانه های گروهی مستقل و بویژه به اطلاع کارگران سایر کارخانه ها و مراکز کارگری رسانده و حمایت و پشتیبانی آنها را جلب کنند.

ما ضمن حمایت وپشتیبانی از کارگران اعتصابی ، آنها را به اتحاد و همبستگی بیشتر برای تحقق خواست هایشان فرامیخوانیم  و توصیه میکنیم که درهرحال و صورت  فریب افراد  و جریاناتی که میخواهند از اعتراضات کارگری به نفع منافع مادی و مصالح جناحی خود دررژیم، سوء استفاده کنند و امروزها درتجمع کارگران شرکت کرده  و به ظاهر از آنها حمایت میکنند، را نخورند و بدانند که بدون حفظ استقلال طبقاتی خود و اتکا به نیرو و توان خویشتن، از هیچ امامزاده ای  معجزه ای رخ نخواهد داد.کارگران تنها با اتحاد و همبستگی و انتخاب رهبرانی سازش ناپذیر و نظارت  مستمر بر تلاش آنها در به پیروزی رساندن اعتصاب شان میتوانند  پشتیبانی سایر کارگران و زحمتکشان را جلب و از توان لازم برای تحقق خواست هایشان برخوردار شوند.

زنده باد اتحاد وهمبستگی کارگران

پیروز باد مبارزات کارگران معادن بافق

سازمان اتحادفدائیان کمونیست7 شهریور 1393

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »