اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

فراخوان جهت کمک برای تقویت کورس های مخفی خانگی زنان در افغانستان

خانه فرهنگی افغانستان – برلین – هامبورگ

بخش روابط بین المللی سازمان اتحاد فدائیان کمونیست – ایران 
هواخواهان حزب همبستگی افغانستان در اروپا
انجمن بانوان افغانستان (ماه)

ما را یاری کنید تا چراغ علم و امید را میان زنان در افغانستان زنده نگه داریم!

با ورود طالبان به کابل در ماه آگست ۲۰۲۱، اولین اقدام آنان محروم کردن زنان از اشتغال و تحصیل بود.  این عمل زن‌ستیزانه‌ی طالبان سخت‌ترین ضربه به مردم افغانستان و آینده کشور است. طالبان به منظور دریافت اعتبار بین‌المللی و به رسمیت شناخته شدن رژیم شان، وعده دادند که در سال تعلیمی جدید به دختران بالاتر از صنف ششم هم اجازه خواهند داد که به مکتب بروند، وعده‌ی که بازهم جامه عمل نپوشید. حتی اگر طالبان به دختران اجازه تحصیل هم بدهند، آنان روی یک برنامه جدید درسی کار می‌کنند که بر اساس ایدئولوژی افراطی آنان بیشتر مضامین مذهبی در مکاتب تدریس خواهد شد تا علمی.

زنان افغانستان تجربه زندگی زیر حاکمیت طالبان را دارند، اکثر دختران افغانستان قصه‌های تلاش و مبارزه مادران شان را شنیده اند که برای یادگیری سواد و آموزش در دوران اول حاکمیت طالبان (۲۰۰۱-۱۹۹۶)، تلاش و مبارزه کرده بودند. در آن دوران سازمان‌ها پیشرو زنان افغانستان با گرفتن خطرات زیاد مکاتب مخفی خانگی را ایجاد نمودند که با آن توانستند چراغ علم و معرفت را در دل سیاهی افکار طالبی زنده نگه دارند. حالا هم در چند ماه گذشته ما شاهد برپا شدن کورس‌های علوم خانگی توسط معلمان زن برای دانش‌آموزان دختری که از درس باز مانده اند هستیم.

این اقدام علاوه بر توانمندسازی دختران افغان، به بسیاری از معلمان زن که توسط طالبان از کار اخراج شده اند، کمک می‌کند تا شغلی داشته‌ باشند و امرار معاش کنند. ما سعی می‌کنیم جوانه‌های امید را در دل و مغز دختران افغان زنده نگه داریم و کورس‌های خانگی تلاشی در این راستا می‌باشد. این صنف‌ها پنج روز در هفته برای مدت سه ساعت برگزار خواهد شد که در هر صنف بین ده الی پانزده دانش‌آموز شرکت خواهند جست.

بناءً ما نیاز به حمایت معنوی و مالی همه‌ی شما عزیزان داردیم، شما به هر مقدار کمکی که برای تان مقدور است می‌توایند بدینوسیله در مبارزه‌ی زنان در افغانستان برای تحصیل سهیم گردیدید. باید گفت که ما خود را ملزم به جوابدهی برای کمک‌های شما می‌دانیم.

دست یاری شما را می فشاریم و از همدردی شما سپاسگزاریم.

 

شماره حساب :

Berliner Sparkasse

          Afghanisches Kommunikations- und Kulturzentrum e.V. 

          Verwendungszweck:  Klassenzimmer für Mädchen

IBAN: DE68 1005 0000 0190 1490 94

            BIC: BELADEBEXXX

 

 

ایمیل و شماره تلفن برای کسب اطلاعات بیشتر :

 

mail: afghankultur@hotmail.com

Tel. :  0049-1796696090

 

خانه فرهنگی افغانستان – برلین – هامبورگ

بخش روابط بین المللی سازمان اتحاد فدائیان کمونیست – ایران 
هواخواهان حزب همبستگی افغانستان در اروپا
انجمن بانوان افغانستان (ماه)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »