اتحاد فدائیان کمونیست
کار ، مسکن ، آزادی ، جمهوری فدراتیو شورائی!

خورشید در زادگاهش تاریک طلوع می کند

اینجا بلوچستان است، پهناورترین استان در ناحیه جنوب شرق کشور ، استانی که موقعیت جغرافیایی ویژه ای دارد ‌و دارای معادن نسبتا غنی است و‌ برای فعالیت های زراعی نیز در تمام فصول سال شرایط مساعد دارد ، علاوه بر اینها بندر چابهار بعنوان یکی از بنادر مهم در جنوب ایران و در بخش شمالی دریای عمان، نیز در این استان قرار دارد . سروان یکی از شهرستانی های این استان است و به دلیل اینکه اولین نقطه در ایران است که خورشید در آن طلوع می‌کند به «زادگاه خورشید ایران» معروف است.

اما‌ در زیر سایه سیاه ارتجاع رژیم جمهوری اسلامی خورشید سال هاست که در‌این‌ منطقه سیاه و تار طلوع می کند و سیاست تبعیض سیستماتیک شب سرد و سیاهی را برای ساکنین این‌منطقه رقم زده است . لازم به یاد آوری است که سراوان با دارا بودن نخلستان‌های عظیم و ۶۰ نوع خرما به عنوان قطب تولید خرما و بهترین خرمای مضافتی ایران را دارد.

صنعت تولید مواد مخدر و فروش آن یکی از صنایعی است که سود بسیاری دارد و رژیم جمهوری اسلامی نه تنها نمی‌خواهد بر علیه ریشه کن کردن مواد مخدر ، یکی از عوامل سیاه روزی توده های مردم تحت ستم و استثمار گامی بر دارد ، بلکه گسترش و اشاعه مواد مخدر را علاوه بر اینکه برایش سودهای هنگفتی در بر دارد، بعنوان یکی از ابزارها برای بقای حاکمیت ننگین سرمایه و اسارت توده های مردم لازم میداند . در همه ” کشفیات ” “ ستاد مبارزه با مواد مخدر “ و مامورین جمهوری اسلامی، باندهای گردانندۀ چرخ تولید این مواد همیشه مجهول باقی می ماند و تنها اسامی عوامل حمل و توزیع مواد مخدر اعلام میگردد . ولی تولید و توریع مواد مخدر همچنان ادامه می یابد و بر انبوه قربانیان روزبروز افزوده می شود .دلیل این امر در این است که قاچاق مواد مخدر نیز مثل تمامی مواردی از این قبیل ، در دست باندهای حاکم خود جمهوری اسلامی است .

کشف صدها کیلو مواد مخدر نیز تنها زمانی علنی می شود که درگیری داخلی این باندها منجر به بیرون افتادن مساله رقابت گروههای مختلف حاکمیت در اشاعه اعتیاد و به جیب زدن سودهای باد آورده به قیمت تباه نمودن زندگی میلیونها نفر میشود .

شاید اینگونه تصور شود که قبل از سال ۵٧ و در دوران رژیم ستم شاهی اوضاع بهتر از آنچه امروز شاهد آن هستیم بوده، اما برخلاف کارت پستالی که بلندگو ها و رسانه های همچون ایران اینترنشنال و من و تو و… از جامعه ان روزها ‌به خورد بینندگان شان میدهند، بنابر آمار موجود کارنامه هر دو رژیم ستم شاهی و جمهوری اسلامی ، در این مورد مانند سایر موارد یکی از دیگری سیاه‌تر است.

پ‌ن: فیلتر را ما بروی فیلم قرار داده ایم ، فایل اصلی این فیلم و نمونه های مشابه در شبکه های اجتماعی موجود است اما ترجیح ما این است که چهره کودکان در این فیلم همچون زندگی‌شان تار باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Translate »